eng

Uluslararası Gönüllüler Günü Kutlu Olsun << Geri Dön

Bugün, 5 Aralık Uluslararası Gönüllüler Günü! Kutlu olsun!
 
Bugün, gönüllü olmanın, canı gönülden birbirimize destek olmanın önemini vurgulayan bir gün. İçinde yaşadığımız toplumun ekonomik ve sosyal gelişimine ufak katkıların bile ne kadar önemli olduğunu hatırlatan bir gün.
İlk ne zaman kutlanmaya başlandı?
 
Uluslararası Gönüllüler Günü, ilk defa 1985 yılının 5 Aralık günü, Birleşmiş Milletler Genel Kurulunca alınan kararla kutlanmaya başlandı. Ve 27 yıldan bu yana ülkemizin de aralarında bulunduğu 171 ülke tarafından gönüllü çalışmaların faydalarını dünya çapında duyurmak ve gönüllü programlara katılımı artırmak amacıyla kutlanmaya devam ediyor.
 
Ünite İletişim olarak, biz de gönüllüğün faydalarının bilinciyle, her sene gönüllü olarak sosyal sorumluluk projelerine destek oluyor, hayata geçirdiğimiz projelerin mutluluğunu  yaşıyoruz.
 
Sosyal sorumluluk projelerinin bir parçasıyız
 
Ünite İletişim olarak, Türkiye’de afet bilincini artırmayı hedefleyen Mahalle Afet Gönüllüleri (MAG)’nin projesine destek oluyoruz. Afetlere hazırlanmanın ve bir afet durumunda afetlere ilk müdahalenin mahalleliler tarafından gerçekleşeceğini ve bunun ne kadar hayati olduğunu tüm Türkiye’ye duyuruyoruz. Türkiye’nin önde gelen saygın iş adamlarının bir araya gelerek, ünlü fotoğraf sanatçısı Tamer Yılmaz ile gerçekleştirdikleri fotoğraf çekimiyle kamuoyunda büyük ses getirdik ve toplum nezdinde farkındalık yarattık.
 
Sürdürülebilir gelecek için
 
Sürdürülebilirliğin ekonomik, toplumsal ve çevresel alanlardaki önemini bilerek, kar amacı gütmeyen sosyal girişim Sürdürülebilirlik Akademisi’nin çalışmalarına destek oluyoruz. Böylece, iş dünyasında sürdürülebilirlik felsefesini yaygınlaştırma yönündeki gönüllülük faaliyetlerimize devam ediyoruz.
 
Bir ÜNİTE platformu: Bizden Onlara
 
Dışarıdan gönüllü olarak destek olduğumuz projelerin yanı sıra, tamamen Ünitelilerin kişisel gayretleri ve çabalarıyla yıllardır “Bizden Onlara” projemizi yürütüyoruz.  Kıyafetlerimizi, çantalarımızı, ayakkabılarımızı, kitaplarımızı ihtiyacı olan çocuklarımızla paylaşıyoruz. Üniteliler olarak bu projeye senelerdir ara vermeden devam edebilmenin gururunu yaşıyoruz.
 
Herkesin Dünya Gönüllüler Günü kutlu olsun!